vlastný eshop 2

Vytvorte si vlastný eshop

Internet a elektronika

Veľa ľudí príde s myšlienkou založiť si vlastný eshop. Rozbehnutie online podnikania nemusí byť dlhodobý proces ale musíte dodržiavať určité postupy. Aké sú postupy a koľko Vám bude trvať založiť si vlastný eshop?

Výber formy podnikania

Prvý dôležitý krok je rozhodnutie o forme podnikania a čo chcete vlastne predávať? Už v prvom kroku sa môžete obrátiť na odborníka (marketing,  SEO) a vyvarujete sa prípadným, dlhodobým chybám. Odborníci Vám nastavia marketingový, podnikateľský plán a SEO optimalizáciu eshopu. Po rozhodnutí formy podnikania živnosť, firma (názov firmy) nás čaká vybavovanie na úradoch.  Môžeme využiť služby spoločnosti, ktorá Vám všetko zabezpečí, založí firmu za cca 250 eur alebo živnosť za cca 25 eur. Všetci odborníci niečo stoja ale vyhnete sa zbytočným nedostatkom.

Doména a webhosting služby

Ďalej nás čaká výber názvu domény a webhostingu pre eshop. Názov domény musí byť jednoznačný a krátky, výber domény najlepšie v krajine podnikania.  Webhosting máte na výber medzi veľa firmami, kde každá firma ponúka rôzne výhody na webhostingu. Máte ešte na výber prenájom eshopu, ktorý zabezpečuje lacný a rýchly predaj cez eshop.  Vyhnete sa drahšiemu, postupnému vývoju eshopu.

Vytvorenie eshopu

Najjednoduchším spôsobom je prenájom eshopu alebo pokiaľ máte chuť, zručnosť vytvoríte si vlastný eshop.  Stačí Vám dobrý webhosting, doména, CMS WordPress a plugíny ako WooCommerce.  Na YouTube je veľa videí ako založiť vlastný eshop od začiatku až po koniec procesu. Pri začiatku odporúčam profesionálne riešenie eshopu na mieru pre zákazníka a podnikanie.  Na internete je veľa spoločnosti, ktoré ponúkajú vlastné redakčné systémy, dizajn, grafiku a rôzne vylepšenia. Nesmieme zabudnúť na dodávateľov, dopravu doručenia, platby, obchodné podmienky a zákonné povinnosti eshopu. Začiatky sú ťažké a veľká konkurencia v online predaji nám nedá nič zadarmo. Online nákupy sa za posledné roky veľmi rozbehli a dostali sa do popredia podnikania. Hlavný rozbeh za posledné roky zapríčinila pandémia COVID 19, opatrenia pandémie a poslednej dobe vysoká inflácia.