online praca 2

Práca alebo zarábanie online

Internet a elektronika

Zarábanie online začína naberať väčšie rozmery ako minulé roky.  Každý z nás by chcel zarábať veľa peňazí, ale najvyššie príjmy sú pre úspešných a vyvolených.  Môžeme si prehodnotiť veľa možnosti online zárobkov ako práca na doma.

Kryptomeny

Prvou je kryptomena.  Bitcoin nakúpený pred mnohými rokmi dnes predáte vyhodne. Kryptomeny a bezpečnosť je veľmi ťažká otázka. Nákup kryptomeny cez internet nie je zabezpečení . Na internete máme veľa druhov kryptomen. Asi najznámejšie sú Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Litecoin, EOS, Binance coin, Monero, Cardano, Tether, Ripple.  Spomenul som najznámejšie, lebo kryptomen je asi tisíce druhov.

Nákup akcií a dlhopisov

Ďalšia možnosť zarobiť peniaze v dlhodobom horizonte. Nakupovať akcie a dlhopisov môžem sám, alebo využijete služby nejakej spoločnosti. Pri vlastnom nakupovaní akcií, dlhopisov sa musíte vyznať do obchodovania. Otázkou je či spoločnosti disponujú kvalitnými odborníkmi na prácu s akciami na burzách. Ani nákup akcií najlepších spoločností nemusí priniesť potrebné zisky. V dnešnej pandemickej dobe sa nemusí veľmi oplatiť.

Práca na doma

Na internete je veľa stránok, kde môžete bezpečne ponúkať služby ako písanie článkov, preklady do cudzích jazykov, písanie blogov a životopisov a podobne. Nepotrebujete žiadnu investíciu, len chuť a znalosti v ponúkanom obore.  Všetky stránky Vám zaručujú bezpečnosť vrátenia alebo zaplatenia platby.

Vlastný blog alebo web

Ďalšie možnosti sú vytvoriť si blog, web cez bezplatné hostingové služby.  Vytvoríme odborný blog pre reklamu Google AdSense a Etarget, alebo affiliate kampane.  Pri všetkých reklamách je dôležité, aby blog mal veľkú návštevnosť. Na základe preklikov máte adekvátny zisk. Menované vlastnosti majú vysoko odborné špecifické blogy.  Možnosťou je práca na sociálnych sieťach ako Facebook a Twitter,  YouTube a veľa ďalších.